
Akár -90% programozási idő = RoboPlan
Hogyan növeljünk termelékenységünket a RoboPlan szoftverrel?
Ha már automatizálta üzemében a hegesztést, akkor a következő lépésként a RoboPlan szoftver beszerzését ajánljuk. Tudja mennyi a robot állásideje mikor online programozzák? Mennyi bevételtől esik így el cége?
Azért hozta létre a CLOOS a RoboPlan szoftvert, hogy az offline programozás segítségével a robotok kihasználtsága a lehető legnagyobb legyen.
Milyen munkadaraboknál ideális a RoboPlan használata?
A szoftvert már egy robotrendszer esetén is érdemes beszerezni, ha bonyolultabb munkadarabokkal dolgozunk. Ilyenek például a
- mezőgazdasági gépek szerkezeti elemei,
- vonatok vagy tehergépkocsik alkatrészei,
- vonatok vagy tehergépkocsik részelemei.
Másik tipikus példa az offline programozás hatékony használatára, amikor folyamatosan változó szériákkal kell dolgozni, például a munkadarab újabb és újabb generációit fejlesztik ki a tervezőasztalon. A folyamatokat rendszeresen újra kell tervezni a hegesztés előtt, ez pedig csak az offline programozással oldható meg költséghatékonyan.
Miért éri meg befektetni a RoboPlanba?
A ráfordítások hamar megtérülnek az automatizálás, illetve a tervezés felgyorsulásával. Érdemes átgondolni, hogyan lehet a gyártási folyamatokat lépésenként egymásra építeni úgy, hogy a konstrukció, a tervezési és a hegesztési folyamatok belső láncot alkossanak, és ebbe a jól működő rendszerbe integrálni a RoboPlant, hogy az optimális működés garantált legyen. A programozás alatt is termel a robot!


Mennyire nehéz használni a szoftvert?
Könnyű megtanulni a használatát, mivel Windows környezetben fut, így felépítése a megszokott irodai programokhoz (Word, Excel stb.) hasonlít.
A RoboPlan szoftver alkalmazhatósága, funkciói
A szoftver által használt robotrendszer-modellek (amelyek a valós robotrendszerről készült 3D-s modellek) több robotot és több munkadarab-pozicionálót is tartalmazhatnak. A robotok különböző szerszámokkal (hegesztő-, vágópisztolyokkal) szerelhetők fel, melyek az offline rendszerben is cserélhetők. A robotok és a munkadarab-pozicionálók egymástól teljesen függetlenek; egy robot több forgatóberendezést is kiszolgálhat és több robot is dolgozhat egy munkadarab-pozicionálónál. Ez természetesen attól függ, hogy milyen elrendezésű, kivitelű robotrendszerrel rendelkezik az Ügyfél.
A RoboPlan által kínált néhány opció a hegesztési, mérési és transzferút generálása, a programok szimulálása interaktív kijelzővel és ütközési teszttel.
Ami az időmegtakarítás mellett talán az egyik leghasznosabb funkció, az az ütközésellenőrzés, mely a tervezésben és a programozásban is segít nekünk. Azon az elven működik, hogy amikor a pisztoly vagy a robotkar hozzáérne/ütközne bármivel, akkor az illető alkatrész/elem piros színűre változik, ezzel figyelmeztet minket, hogy ott a programpontot meg kell változtatnunk. Az ütközési teszttel és az azt követő optimalizálással lecsökkentjük a rendszer állásidejét, valamint elkerüljük az ezzel járó költségeket.
Az elkészült program sikeres offline tesztjét követően a szoftverrel generálni tudunk egy programkódot, mely adathordozóra másolható, vagy, ha hálózatba van kötve a rendszer, akkor közvetlenül a robotra tölthető, ezt követően az offline elkészült program tesztelhető élesben – teszt üzemmódban – a robotrendszeren.
A RoboPlan funkciógazdagsága eléri az automatizálás legmagasabb fokát. Az automatizálással azt érjük el, hogy a felhasználó mind a hegesztési varrat beállítását, mind a hegesztéshez szükséges robotprogramok létrehozását átengedi a RoboPlan szoftvernek. A felhasználó csak az egyes hegesztendő elemeket határozza meg, és a kalibrált robotberendezés modellje alapján a szoftver által létrehozott munkaprogramokat hagyja jóvá.


Nézze meg ezt a rövid videós ismertetőt a RoboPlanról!
Milyen grafikai paraméterekkel dolgozunk, milyen programokkal kompatibilis a szoftver?
A program el tudja tárolni az összes információt a hegesztési paraméterektől a felhasznált eszközökön keresztül az alkatrészek modelljéig. Ezáltal nem kell újra és újra kiszámolni a szükséges adatokat, megtervezni az alkatrészeket, hanem a könyvtárból importálva a következő munkadaraboknál már fel tudjuk használni ezeket. Az alkatrészeket ACIS, CATIA, PROE, Solid Edge és Solid Works 3D-s tervezőprogramokkal tudjuk létrehozni, aztán a RoboPlanba beilleszteni.
A programozott varratokat egy kattintással elhelyezi a rendszer és a grafikus képen is megjeleníti a szoftver – többsoros hegesztésnél is. Így ténylegesen láthatjuk, hogyan fog kinézni a munkadarab, amit hegesztünk.
A munkadarabot és a robotmodellt 3D-s PDF fájlba is el lehet menteni, melyet bármilyen okoseszközön meg lehet tekinteni. A PDF könnyű kezelhetősége és továbbíthatósága megkönnyíti a mérnökök közötti csapatmunkát.
Vegye fel velünk a kapcsolatot!
Kérje segítségünket, kollégáink szívesen állnak rendelkezésre bármilyen automatizálási probléma megoldásában: +36 20 583 9063
Az űrlap becsukásához kattintson újra az Érdeklődöm gombra!


Tetszett a bejegyzés?
Akkor
- ossza meg ismerőseivel az asztali gépen balra ←, mobil eszközökön lent ↓ található megosztásgombok segítségével, és
- iratkozzon fel levelezőlistánkra itt, hogy ne maradjon le a többiről sem.
Köszönjük!
TUDNIVALÓK
FELIRATKOZÁS
Az iparági és céges hírekről, ajánlatokról...
KÖVESSEN!
ELÉRHETŐSÉGEK
2142 Nagytarcsa,
Alsó Ipari krt. 6., G épület
Telefon: +36 28 200 280
Szerviz hotline: +36 20 365 2447
E-mail: info@cloos.hu
Részletes elérhetőségek: Kapcsolat
